Звіт про проведення Міжнародного Дня безпеки в Інтернеті у Великобілозерському НВК № 1 Великобілозерського району Запорізької області

Материал из ЗапоВики

Перейти к: навигация, поиск

Інформація Великобілозерського НВК №1 про проведення Дня Безпечного Інтернету На Ваш лист № 55 від 19.01.2012 р. повідомляємо, що у Великобілозерському НВК №1 14 лютого були проведені такі заходи.

1. Презентація : Інтернет «за» чи «проти?» 3-4 класи (вч. інформатики Вяткіна Н.Ю.)

2. Виховний захід для учнів «Безпечний Інтернет» 5-11 класи (вч. інформатики Вяткіна Н.Ю.)

3. Бесіда для батьків «Безпечний Інтернет» (вч. інформатики Вяткіна Н.Ю)



Виховний Безпечний Інтернет

Мета: розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет;

          розвивати уважність, спостережливість, мовленнєві навики, пам’ять,
 виховувати любов до родини, навколишнього світу, етичне спілкуван-ня між товаришами, дорослими, молодшими друзями.
Тип уроку: засвоєння нових знань 

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань

Сьогодні на уроці ми розширимо знання про безпечний Інтернет. То ж згадаймо, що означає слово «безпека», яке лексичне значення цього слова, яку роль відіграє це слово у вашому житті.

Відповідь учня: безпека – це щось нас попереджає, застерігає пропо-нує виконувати завдання так, а не інакше. Безпека відіграє важливу роль в нашому житті. Безпека – це правила поведінки на воді, на льоду, з електричними приборами,  піротехнічними засобами і т.д. і т.п. 

Вчитель: до нашого уроку використаємо епіграф:

                           Безпека – це життя людини,
                           Безпека – це наше майбуття.
                           Прийміть до серця світ природи – 
                           Прекрасне буде всіх життя!
II.               Повідомлення теми, мети і задач уроку.

Ми з вами на уроці більш детально розглянемо тему «Безпечний Інтер-нет». Мета уроку: розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет. Задача: навчитися відрізняти безпечний Інтернет від небезпечного та за-хищати себе від небезпеки в Інтернеті.

III.Сприйняття нового матеріалу, осмислення зв’язків і відносин в об’єктах вивчення

    У давні часи, щоб отримати якусь інформацію про країну, життєвий статус про її народ та інше, люди використовували листи. А листи відпра-вляли човном, пароплавом. «Доставка» інформації тривала місяць – півро-ку. Потім стільки ж люди чекали відповіді. З появою літаків на відправку листа і відповіді чекали вже не 2 місяці, а 2 тижні. З появою Інтернету лист відправляється і отримується відповідь через кілька секунд.
    Отже, Інтернет – перспективний сектор економіки, який швидко розви-вається. 
    У наш час сучасна молодь вільно володіє можливостями Інтернету та мобільних телефонів,а школярі, можливо, не розуміють, як без цього жив світ 20-22 роки тому.
    На початку 1996 року по всьому світу нараховувалось 30 млн. користу-вачів Інтернету.
    У даний час Інтернетом користується 710 029 070 людей. Найбільше зростання користуванням Інтернетом відбувається серед молоді.
    У всьому світі діти та підлітки є найбільшими користувачами інформа-ційно-комунікативних технологій (ІКТ). Вони широко користуються мо-більними телефонами, включаючи пересилки МSМ і  SМS, шукають інфо-рмацію на Інтернет- сторінках ( повідомлення чи біографію письменників, композиторів, спортсменів та інших видатних людей), розвивають свій кругозір знань (шукають в Інтернеті ребуси, шаради, кросворди, голово-ломки та інші розвиваючі завдання для вивчення якої-небудь теми). Про-читують письменників твори, мають гарну підготовку до кожного уроку різних предметів. 
    Можна цікаво підготувати виховні чи інші класні, шкільні та позаклас-ні заходи, які мають позитивні результати у вихованні молодого поколін-ня. Можна ретельно самостійно підготуватись до іспитів (старшокласни-кам). Брати активну участь в електронних конкурсах, олімпіадах, конфе-ренціях… не тільки міських, обласних, але й у Всеукраїнських, Міжнаро-дних. Школярі пишуть листи та відправляють їх через електронну пошту, створюють свої блоги, спілкуються в чатах та соціальних мережах, обмі-нюються музикою та фільмами, обговорюють проблеми в форумах, роз-виваючи своє мовлення, пам’ять, використовують веб-камеру, skype, та грають в онлайнові ігри.
    Ніколи раніше не було так легко, швидко та зручно знайти людей будь-якого віку, соціального статусу, статі, національності, рівня досвіду й дис-кутувати ними на якісь завгодно теми, що є цікавими для певних груп. Це більш стосується телевізійної передачі «Зачекай мене», яка включає в себе канали Росії, України, Молдови.
    Безумовно, Інтернет є не  тільки безпечним, але й небезпечним.

Надмірне перебування дітей за комп’ютером може призвести: до ізоляції сором’язливих дітей, відволікати їх від інших видів діяльності, таких як виконання домашньої роботи, заняття спортом, сон, спілкування з іншими дітьми, особливо нецензурною лексикою

    В Інтернеті швидко розвивається злочинне спілкування. Агресивно на-лаштовані особи у своїй діяльності. Вони розповсюджують віруси, торгів-лю людьми та дітьми через онлайн, розповсюджують фільми з насильства та жорстокості над неповнолітніми, порнографії, зокрема, дитячої, заляку-вання та приниження. Намагаються залучити неповнолітніх дітей до нар-котичних засобів, суїциду, міжнаціональну та релігійну ворожнечу, ра-сизм, фашизм, молодіжну агресивну течію, ігрову залежність з негатив-ним змістом.
    Небезпечні в Інтернеті контакти з незнайомими людьми та зустрічі з ними в реальності.
     Діти молодшого та середнього віків повинні користуватися сімейною адресою електричної пошти, а не власною. Проте власна кореспонденція має залишатися у сімейній папці вхідних повідомлень, щоб батьки могли перевірити і застерегти вас, діти, про підозрілі на вигляд повідомлення. Також можна попрохати провайдера, які варіанти сімейних облікових за-писів електронної пошти він пропонує, та розглянути можливість викори-стання фільтрів електронної пошти, що запобігає надходженню спаму.

Це є актуальною проблемою в даний час, тому не потрібно приховувати від батьків свою зайнятість в Інтернеті.

    Ви прослухали інформацію про « Безпечний Інтернет і  когось ця інфо-рмація зацікавила, хтось задумався над своїм майбутнім життям, пробле-мами, а хтось із вас трішки, можливо, втомився, тому я вам пропоную гру, яка називається «Хто надіслав листа?»
    На вчительському столі стоїть поштова скринька. Вчитель видає учням стікери і просить кожного(ну) написати позитивне побажання або просто хороші слова. Написані слова на стікері вкидаються у поштову скриньку так, щоб власник нікнейму не бачив, хто надає йому побажання. Потім відкривається поштова скринька з побажаннями, прочитується мовчки, але учасник нікнейму не може вгадати відправника «побажання».
    Висновок учителя: так само відбувається зі спілкуванням в Інтернет просторі. Дуже складно перевірити, хто саме пише вам листи, побажання, спілкується з вами.
(Якщо нікнейм може вгадати почерк, то вчитель знову робить висновок). 
    В Інтернет просторі не існує почерків, тому ніколи не здогадаєтесь, хто знаходиться по той бік комп’ютера або мобільного телефону. 
    То ж будьте завжди обережними під час користуванням Інтернетом.
Повторимо правила безпеки в Інтернеті  дітей.

1. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо до-мовитися з ними про прийнятий час роботи в Інтернеті і сайти, до яких можуть заходити діти.

2. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній но-мер телефону, назву й адресу школи.

3. Не давати нікому, крім батьків, свої паролі, навіть найближчим друзям.

4. Якщо знайти якусь інформацію, що турбує дітей, потрібно негайно сповістити про це батьків.

5. Якщо отримали лист, який містить лайливі, нецензурні слова, негайно сповістити батьків.

6. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

7. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спита-ти дозволу батьків, а зустріч повинна відбуватися в громадському місці й у присутності батьків.

8. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.


IV.Узагальнення, систематизація і застосування знань (Творче завдання) Написати твір-мініатюру або невеличку поезію на тему «Безпечний Інтернет» Твір-мініатюра «Безпека Інтернету»

        Учень: Інтернет допомагає людині. Заходячи на різні сайти, ми можемо дізнатися щось цікаве про музику, спорт, видатних людей, наукові дослі-дження. Все, чого душа бажає.
         Ще є сайти знайомств, деякі з таких сайтів можуть бути небезпечними. На цих сайтах не треба розповідати все про себе незнайомій людині.
        Інтернет – це річ, яка буває безпечною і небезпечною.
        Будьте обережними під час користуванням Інтернетом, тоді все буде га-разд.

Учень: Безпечний Інтернет Не можу уявити Життя без Інтернету, Що всі куточки світу Заплів в свої тенета.

Лиш кнопку я натисну – Відкриються в вікні Новин велика збірка І правила, й статті.

Встають переді мною Найвищі в світі гори. Ліси стоять стіною, Хлюпочуть хвилі моря.

Я побуваю в шахті І в космос піднімуся. З подругою в контакті Я легко поділюся.

Та є у «павутині» Картинки не хороші, І сайти підозрілі, Настроєні вороже.

А є й такі там сайти, Мов вовк в овечій шкурі – Поки їх розпізнаєш, Вони тебе обдурять.

Учись добру в мережі,

Шукай знання й новини, А сайти злі, що брешуть, Обходить ми повинні. Вчитель: Життя людини – це найдорожчий Божий дар на Землі.

      	      Будьте обережними з безпечним Інтернетом


Бесіда для батьків

Безпечний Інтернет

     З кожним новим поколінням підвищується рівень проникнення Інтер-нету в сім'ї. Сьогодні все більше дітей користується Інтернетом для спілку-вання, пошуку інформації, ігор, скачування мультимедійного контенту. З розширенням можливостей в онлайні зростають і ризики. Що може статися в реальному житті через безтурботну віртуальну поведінку? Чи знають про це діти? А батьки? Чи усвідомлюють необхідність навчання не просто ви-користання Інтернету, але й можливостям уникнути небезпечних ситуацій? Чи відноситься така освіта до сфери компетенції школи?  
    У відповідь на ситуацію, коли українська громадськість не до кінця усвідомлює мож-ливі ризики в Інтернеті, в 2008 році компанія «Майкрософт Україна» ініціювала створення Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті. За цей час проведено безліч активностей і науково-освітньої діяльності. У 2011 році в рамках програми Microsoft «Партнерство в освіті» ка-федрою превентивної роботи та соціальної політики ЮНЕСКО в Україні проведено Все-українське широкомасштабне дослідження «Рівень обізнаності українців з питання безпеки дітей в Інтернеті». Вибірка дослідження склала 16850 респондентів, у тому числі 7600 дітей у віці від 10 до 17 років, 4000 батьків та 5150 вчителів. Дослідження проводи-лося в 11 областях України: Харківській, Тернопільській, Рівненській, Львівській, Київсь-кій, Запорізькій, Черкаській, Донецькій, Луганській, Житомирській областях та АР Крим. Анкетування проводилося в обласному центрі і трьох районних центрах у кожній з вище.  Подібне дослідження було проведено в Україні вперше, його результати представлені нижче.  

Ключові результати: • З 96% дітей-користувачів Інтернетом у віці від 10 до 17 років 51% не знає про небезпеки в мережі. • 52% дітей виходять в Інтернет насамперед для спілкування в соціа-льних мережах, де залишають дані про свій телефон (46%) і домашню адресу (36%), а також особисті фото (51%). • 44% дітей перебувають у потенційно ризиковій зоні (розміщують осо-бисту інформацію) і 24,3% вже були в ризикових ситуаціях (ходили на зустріч з віртуальними знайомими) – у віковій групі від 15 до 17 років цей показник сягає 60,3%. • 72,5% дітей хочуть отримувати більше інформації про можливості безпеки в Інтернеті. • 77% батьків також висловили бажання більше дізнатися про безпеку Інтернету для дітей. • У сім'ях діти краще, ніж батьки, розбираються в комп'ютері та Інтер-неті. З 81% батьків підтвердили, що у них на домашньому комп'ютері встановлений антивірус, 95% вказали, що його установкою і налаш-туванням займалася дитина. • Думку, що навчати дітей по темі безпеки в Інтернеті повинні вчителя, поділяють 95% батьків і лише 13% самих вчителів. Яким ризикам піддають себе діти в Інтернеті?

      З ризиків в Інтернеті діти відразу називають найбільш відомі: віруси-39%, дорослий контент (мається на увазі сайти з порнографічним змістом) - 21%, Інтернет-залежність - 19% і шахрайство (тобто крадіжка особистої інформації і паролів, банківської інформації, шахрайство за допомогою Інтернет-магазинів і онлайн сервісів з платними СМС).  
     Дослідження показало, що чим старшою стає дитина, тим більш безтурботно він/вона починає вести себе в Інтернеті. Так, на реальну зустріч з людиною, яку вони знають лише віртуально, вже ходили майже 12% опитаних дітей 10-11 років і вже понад 60% підлітків 15-17 років. Дані про своїх батьків у мережі (місце роботи і займана посада) залишили 0,4% дітей у віці 10-11 років і 6,5% - 15-17 років.    

Найбільш популярні за відвідуваністю серед дітей ресурси в Інтернеті – сайти соціальних мереж – таять в собі найбільшу загрозу з точки зору доступності особистої інформації для сторонніх. У соціальних мережах свій особистий номер мобільного телефону вже за-лишили 46% дітей 10-17 років, вказали домашню адресу - 36%, розмістили особисті фото-графії - 51%. При цьому примітно, що від загальної кількості бажаючих отримати більше інформації про ризики в Інтернеті (72,5% респондентів-дітей) більшість - 89% - хоче діз-натися більше саме про захист у соціальних мережах. Як висновок можна констатувати недостатній рівень інформованості серед дітей по темі безпеки в Інтернеті при високому рівні ризиків, яким піддають себе діти в мережі. До того ж абсолютно недостатнім є рі-вень залученості батьків у процес виховання культури безпечного користування Інтерне-том серед дітей. Тому пропонуємо Вам наступні кроки: 1. Вивчіть питання, станьте експертами в Інтернеті для своїх дітей. Дослідження, проведе-не Інститутом соціології НАН України показало: 76% батьків не знають, які сайти відві-дують їхні діти. А ви знаєте? Дізнайтеся, які потреби в Інтернеті у дитини, які ресурси во-на відвідує. Для цього станьте інтернет-користувачем і «потоваришуйте» зі своєю дити-ною в соціальних мережах, знайдіть спільні інтереси в Мережі. 2. Встановіть сімейні правила користування Інтернетом. Беручи до уваги вік дитини, вста-новіть кілька чітких правил для неї, які передбачають розклад, спосіб підключення та час користування Інтернетом. Дитина має розуміти, що ви довіряєте їй, і ці правила потрібні тільки лише для її безпеки в Інтернеті, а не тому що ви караєте її. Чим більше заборон — тим сильніше дитині хочеться їх переступити, тому потрібна довірлива розмова, де ви спі-лкуватиметеся на рівних і покажете повагу до самостійності дитини. Обговоріть з дитиною ці прості сімейні правила онлайн безпеки. — Анонімність — кращий спосіб захисту в Мережі. Під час спілкування через Інтернет завжди потрібно використовувати ніки (прізвиська) і не можна вказувати реальне ім’я, вік та адресу. — Сімейна онлайн безпека — відповідальність кожного. Особистою інформацією мо-жуть скористатися зловмисники. Тому не можна викладати в Інтернеті інформацію про сім’ю, її фінансові справи, адреси проживання та навчання, номери телефонів, кредитної картки або банківські дані. Також небажано розміщувати особисті та сімейні фотографії на публічних форумах, сайтах. Ніколи нікому, крім своїх батьків, не можна видавати па-ролі Інтернету (навіть кращим друзям). — Віртуальний співрозмовник може видавати себе за іншого. Тому не можна призначати зустрічі з віртуальними знайомими без дозволу батьків. — Вести себе в онлайні — як у реальному житті. Точно так само, як у житті, в Мережі по-трібно вести себе ввічливо, не робити того, що може образити інших людей або супере-чить закону. — Звертатись за порадою — можна і потрібно. Якщо в Інтернеті (у повідом-ленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) що-небудь не зрозуміло, турбує або за-грожує, завжди потрібно звертатися за допомогою до батьків. Інформація та послуги в Ін-тернеті не завжди безпечні, тому перш, ніж завантажувати, встановлювати чи зберігати що-небудь з Інтернету, потрібно отримати дозвіл батьків. — Віртуальний світ іноді коштує реальних грошей. Завжди потрібно з’ясовувати, скільки коштують SMS на окремі Інтернет сервіси, адже вар-тість SMS в онлайн грі часто вказується без податків — тобто може бути значно більшою. Якщо така інформація не зрозуміла, потрібно звертатися за порадою до батьків, які допоможуть розібратися, скільки насправді ко-штуватиме SMS та чи варто його відправляти. Будьте другом і порадни-ком, щоб дитина не соромилась і не приховувала від Вас свої труднощі в освоєнні Інтернету. Спілкуйтеся з чадом, обговорюйте його досягнення, пропонуйте допомогу, а також використовуйте спеціальні програми бать-ківського контролю. Наприклад, підключіть систему «Мій Київстар» для но-мера мобільного телефону дитини і Ви завжди бачитимете всі відправлені SMS, здійснені дзвінки, знатимете стан рахунку, а також керуватимете на-лаштуваннями. Як встановити відповідне програмне забезпечення на ПК — читайте нижче. 3. Створіть територію безпечного Інтернету. — Слідкуйте за тим, щоб на спільному комп’ютері не було інформації, яка небажана для Вашої дитини. Регулярно переглядайте електронну скриньку, не залишайте на робочому столі або в папках відкритого доступу документи та файли, які призначені тільки для до-рослих. Використовуйте паролі для входу на комп’ютер під різними користувачами. — Поясніть дитині, що робити з підозрілим матеріалом в Мережі, що клікнувши на поси-лання в електронних повідомленнях від невідомих відправників, або відкривши вкладення небажаних листів, можна заразити комп’ютер небезпечним вірусом. Якщо лист вимагає термінової відправки особистих даних, грошей і тому подібне, потрібно повідомити про це батьків. — Технічні засоби обмеження доступу дитини до небажаного контенту ма-ють використовуватися як дієвий допоміжний інструмент захисту. Існує спеціальне програмне забезпечення для батьківського контролю — на базі операційних систем, антивірусів, а також у вигляді окремих програм — використовуйте їх. Існує список білих сайтів, на яких ваша дитина не зустрінеться зі СПАМОМ, рекламою, небажаною інформацією. Ось деякі з них:

       http://www.onlandia.org.ua Ресурс з он-лайн безпеки. Електронна пошта.
       http://lingualeo.ru/ Англійська мова — вивчення онлайн, ігрова фор-ма. Українські словарі. Он-лайн перекладач. Дитячий портал: новини, спіл-кування, розваги, навчання. Більш підходить для дітей старшого віку.
       http://sonyashnik.com/ Розваги для дітей: книжки, аудіо, відео, ігри.
       http://maluk.in.ua/ Розвиваючі ігри, творчість.
       http://www.posnayko.com Журнал «Пізнайко»: вірші, казки, творчість.
       http://prostir.museum/ Музеї України: фото, статті. 
       http://ukrainaincognita.com/ Живописні міста України: інформація, фото. 
       http://sport.ua/ Новини всіх видів спорту в Україні. Поради для маленьких підприєм-ців. 
       http://maps.google.com/ Он-лайн карти світу. 
       http://www.tvidi.ru/ Дитячий портал-соцмережа: ігри, спілкування, щоденники, фото-графії та відеоматеріали. 
       www.mirbibigona.ru/ Дитяча соцмережа: спілкування, музика, фотоальбоми, ігри, но-вини. 
       http://www.smeshariki.ru/ Розважальна соцмережа: ігри, музика, мультфільми. 
       http://www.poissonrouge.com/ Ресурс англо- франкомовний. Надзвичайно простий ін-терфейс і усі дії здійснюються мишкою. 
       http://www.shaunthesheep.com/ Сайт присвячений знаменитому мультику «Овечка Шон».
      http://www.smeshariki.ru Сайт присвячений мультфільму «Смішари-ки». 
       http://www.solnet.ee/ Розвиваючі, навчальні ігри для самих маленьких та ще багато цікавого і для батьків. 
       http://www.allforchildren.ru Сайт для дітей та батьків, на якому багато корисного та цікавого для розвитку дітей різного віку. Загадки, колискові, скоромовки, задачі та голо-воломки, уроки з малювання, енциклопедія, велика кількість ігор для дому та вулиці. 
       http://www.nd.ru/DK Сторінка для юних чомучок та винахідників, опис досвідів та ба-гато довідкової інформації.
      http://www.1001skazka.com На сайті можна скачати аудіофайли — ка-зки, аудіо книги. 
       http://vkids.km.ru Ігри для дітей різного віку. Є мультимедіа-уроки. 
       http://membrana.ru Інформаційно-освітній інтернет-журнал про нові технології. 
       http://www.whitewolf.co.ua/ Цікаві матеріали з історії та географії, статті про рослин і тварин. Казки народів світу. Уроки комп’ютерної грамотності. Дитячий форум. Фотогале-рея.
      http://www.teremoc.ru Дитячий сайт з розвиваючими іграми, загадка-ми, ребусами, мультфільмами. 
       http://www.murzilka.org/ Сайт журналу «Мурзилка» з віршами, розкрасками, конкур-сами та іншою корисною інформацією. 
       http://kazkovy.com.ua Дитяча газета для дбайливих батьків «Казковий вечір» 
       uneznajki.boom.ru Дитячий сайт з цікавими яскравими навчаючими Іграми, загадками та он-лайн розкрасками
      ladushki.ru Сайт для малюків
      toys-speak.com Дитячий сайт «Буратіно»: дитячі казки, бібліотека, ау-діо-казки, відеотека 
       http://www.angelyatko.com.ua/ Яскравий сайт «Країна ангелят». Абетки, казки, прика-зки, скоромовки, ігри
      http://www.kazka.in.ua/ Народні українські казки 
      http://starport.com.ua/ Інформаційно-розважальний портал «Київстар» 
      http://djuice.ua Інформаційно-розважальний портал djuice 
      http://games.djuice.ua Ігровий портал djuice 
      http://music.djuice.ua Музикальний портал djuice
      http://dmd.djuice.ua Портал для молодих музикантів та фанів djuice music drive 
   Англомовний Інтернет пропонує масу різних сайтів і порталів, створених спеціально для дітей — з фільтрами і відповідно підібраними групами тем. Безпеку кожного ресурсу гарантують його розробники та творці. Основні пошукові системи з фільтрами 
      Google В опції розширеного пошуку потрібно увімкнути фільтр результатів пошуку. 
       AltaVista Опція сімейного фільтру доступна на сторінці налаштувань. Її також можна захистити паролем. 
       Allsafesites Безпечний пошук для дітей. 
       KidsClick Портал-пошуковець, розроблений для дітей, з різноманітними категоріями сайтів.         Ask Kids Пошук, в якому можна задавати питання в формі речень. 
      GoGooligans Сайт використовує технологію Google, але не належить Google. Він про-понує фільтрований пошук з опціями для дітей і старших підлітків.    Розважальні та осві-тні сайти для малюків і школярів
      Pauly’s Playhouse Ігри та активності для дітей від 3 років. 
      Up to Ten Ігри та навчальні активності для дітей від дошкільного віку до 10. Щоб лег-ко знайти потрібну активність, можна використовувати пошук. 
      Yahoo! Kids Різні цікаві можливості розваг, а також допомога з домашніми завдання-ми. •        Fun Brain Безліч розважальних та освітніх ігор. 
      Enchanted Learning Освіта, ігри та «зроби сам».
      Surfing the Net With Kids Гід по безпечних сайтах. Є також колекція ігор. Освітні ресурси для школярів і студентів 
      The Virtual Middle School Library Покажчик сайтів для школярів, студентів та їхніх вчителів.  
      Think Quest Library Колекція з більш ніж 5000 сайтів, створених студентами для сту-дентів. Включають чимало шкільних предметів.   

Сімейні сайти

      KinderStart KiderStart — це сімейний портал з покажчиком сайтів для батьків і дітей. Ресурс для батьків, які хочуть користуватися мережею ра-зом з дітьми.  
      Kaboose Ще один сімейний сайт для всіх категорій та будь-якого віку.
Личные инструменты
правила на Заповики
Сайт кафедры ИИТО
переход на сайт центра
 
Наша награда.