Творча лабораторія вчителя інформатики Яковлєва Павла Валентиновича

Материал из ЗапоВики

Перейти к: навигация, поиск
   LEV 8386.jpg 

Яковлєв Павло Валентинович

Тренінг Мережеві технології Веб 2.0 для вчителів предметників Куйбишевського району


Місце роботи: Новоукраїнська ЗОШ І-ІІІ ступенів Куйбишевської РДА Запорізької області

Посада: вчитель Фізичного виховання

У складі:МО вчителів фізичного виховання

Контактна інформація

тел. моб+38(066)2324963

levap0791@gmail.com



Розробка уроку в 9 класі на тему:

Комп’ютерні віруси та антивірусні програми







2012 р.




І. Організаційний момент. (2 хв) Тема: Комп’ютерні віруси

         і антивірусні програми.

Мета: • узагальнити і систематизувати знання по темі віруси і антивірусні програми, навчитись використовувати антивірусні програми; • здійснювати пошук інформації з різних джерел, аналізувати пройдені етапи свого розроблюваного проекту, презентувати власні надбання, формулювати питання для виступаючого, аналізувати готовий продукт на прикладах однокласників; • вміти оцінювати і цінити чужу працю, оволодівати проектним методом мислення, уважно відноситись до виступаючого, вміти працювати в колективі.

Тип уроку: захист створених проектів.

Підготовка до уроку. За два тижні до даного уроку учням було поставлено питання, на яке вони повинні були дати коротку відповідь. Питання звучало так: «Що таке комп’ютерний вірус?». Для відповіді було надано в користування певна кількість маленьких аркушів паперу з клейким прошарком трьох кольорів, яка дорівнювала кількості учнів в класі (групі). Учні вибирають будь-який аркуш, пишуть на ньому свою відповідь і приклеюють на «дерево знань». Учитель зачитує відповіді учнів і по кольору аркушів ділить всіх учнів на три групи. І група працює над проектом «Види і класифікація вірусів», ІІ група – «Види антивірусних програм», ІІІ група – «Пам’ятка для користувача ПК для захисту від комп’ютерних вірусів». Хід уроку. (Перед початком уроку один із учнів, який не входить ні в одну з груп, на системний блок на своєму робочому місці причіпляє ватно-марлеву пов’язку) І. Організаційний момент. ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Вчитель «замічає» ватно-марлеву пов’язку на комп’ютері, «дивується» з учня, на що учень відповідає, що таким чином захищає свій комп’ютер від вірусів. Тоді вчитель оголошує тему і мету уроку та просить всіх учнів класу на протязі уроку пояснити для цього учня, що таке комп’ютерний вірус і яким чином боротися з комп’ютерними вірусами. Для цього на дошці вчитель записує такі питання: o Що таке вірус? o Чи насправді і наскільки це небезпечно? o Прояви дії вірусів o Як вони заражають ПК o Як не дати заразити ПК ІІІ. Презентації виконаних учнями проектів. Перед початком виступів учнів вчитель говорить коротеньке вступне слово. Історія розвитку науки і техніки, як і історія людства, має безліч прикладів драматично¬го протистояння Добра і Зла. Не обійшлося без цього протистояння і в процесі комп'ютеризації суспільства. Вважають, що ідею створення комп'ютерних вірусів окреслив письменник-фантаст Т. Дж.Райн, який в одній із своїх книжок, написаній у США в 1977р., описав епідемію, що за короткий час охопила близько 7000 комп'ютерів. Причиною епідемії став комп'ютерний вірус, котрий передавався від одного комп'ютера до іншого, пробирався в їх операційні системи і виводив комп'ютери з-під контролю. У 70-ті роки, коли вийшла книжка Т. Дж.Райна, описані в ній факти здавалися фантастикою, і мало хто міг передбачити, що вже наприкінці 80-х років XX ст. проблема комп'ютерних вірусів стане дійсністю, такою, що призведе до значних соціальних і матері¬альних втрат. Ситуація з вірусами загострилася кілька років тому. Якщо раніше кожний був зайнятий безпекою свого комп'ютера і своїх даних, то зі збільшенням кількості комп'ютерів, з появою корпоративних ліній, виходом в Internet проблема постала по-новому. Віруси для кожного... • Створення Вірусу є бізнесом, причому не тільки для їх авторів, а й для тих, хто з цими вірусами бореться. • Для декого — це хобі: хобі — збирання вірусних колекцій і хобі— написання вірусів. • Іноді, створення вірусів — спосіб пока¬зати свою зухвалість і незалежність, у деяких колах подібна діяльність просто необхідна для підняття свого престижу. • Ще для когось віруси — це витвір мистецтва; бувають же лікарі за покликанням, це означає, що може бути і комп'ютерний лікар за покликанням. • Для деяких віруси є приводом для філософствування на теми створення і розвитку комп'ютерів. • Але віруси — це також стаття кримінального кодексу. • Для багатьох користувачів комп'ютерів віруси — це щоденний головний біль, причина збоїв у роботі комп'ютера. Отже, вірус — це програма, яка виконує несанкціоновані дії, як правило, має руйнівну дію, а також здатна до саморозмноження з подальшим додаванням своїх копій до файлів, системних частин комп'ютера, і також на інші комп'ютери, об'єднані в мережу (причому дублікати зберігають здатність до подальшого само-поширення). Ознаки зараження вірусом можуть бути такими: • Уповільнення роботи комп'ютера. • Затримка при виконанні програм. • Зміни в файлах. • Зміна дати модифікації файлів без причини. • Незрозумілі помилки Write-protection. • Помилки при інсталяції та запуску WINDOWS. • Неспроможність зберігати документи Word в інші каталоги, крім TEMPLATE. • Погана робота дисків. • Зникнення файлів. • Неспроможність завантажити комп'ютер. • Неспроможність завантажити файли. • Незрозумілі системні повідомлення, музичні ефекти і т.д. • І, взагалі, неспроможність нормально працювати. І група мала завдання підготувати проект «Види і класифікація вірусів». Один або декілька учнів І групи демонструють свої надбання. Вчитель робить наголос на проміжних результатах: Класифікація:

І. За шкідливістю -- Шкідливі -- Нешкідливі (умовно)

ІІ. За місцезнаходженням -- Файлові -- Завантажувальні -- Мережеві

ІІІ. Розміщення в пам’яті -- Резидентні -- Нерезидентні

ІV. За особливостями поведінки -- Мутанти -- Невидимки (стелс-віруси) -- Троянці …. Після виступу першої групи надається слово ІІ групі – «Види антивірусних програм», вчитель робить наголос на основних видах антивірусних програм: • Детектори (сканери) — їх метою є постановка діагнозу, лікуванням буде займатися інша антивірусна програма або професійний програміст— «вірусолог»; • Фаги (поліфаги) — програми, спроможні найти і знищити вірус (фаги) або кілька вірусів (поліфаги); • Ревізори — цей тип антивірусів контро¬лює всі можливі способи зараження комп'ютерів; • Охоронці — резидентні програми, постійно знаходяться у пам'яті комп'ютера і контролюють усі операції; • Вакцини — використовуються для обробки файлів і завантажувальних секторів з метою запобігання зараженню відомими вірусами. Вчитель демонструє роботу з антивірусною програмою, наголошуючи, що на практичній роботі кожен учень буде самостійно працювати з нею. Після цього надається слово ІІІ групі, яка демонструє свою пам’ятку користувача. Учасники І і ІІ груп уважно слухають і, при потребі, додають свої міркування відносно даної пам’ятки. Отриману пам’ятку видають учню, який на комп’ютер прив’язав ватно-марлеву пов’язку. Цей учень робить висновки, після яких демонстративно знімає пов’язку.

ІV. Підсумок уроку.

Личные инструменты
правила на Заповики
Сайт кафедры ИИТО
переход на сайт центра
 
Наша награда.