Ігрове заняття "Ми отримали листа" для учнів 1 класу

Материал из ЗапоВики

Версия от 17:30, 8 июня 2012; Олефиренко Ольга (Обсуждение | вклад)
(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к: навигация, поиск

Мета: через розвиваючі ігри закріпити знання дітей про геометричні фігури, вміння орієнтуватися на сторінці

в клітинку; сприяти розвитку уваги, мислення, фантазії; виховувати витримку, вміння доводити розпочате завдання

до кінця, вміння вислуховувати товаришів.

Обладнання: демонстраційні малюнки, картки з завданнями на кожну дитину, конверт, круг та смужки жовтого

кольору, ручки, кольорові олівці.

Хід заняття

- Діти, подивіться що я знайшла сьогодні на столі! Ми отримали листа. Він адресований 1-А класу від учнів 1-А

класу школи №7 м. Енергодар.

Прочитаємо його? (Зачитую лист)

'Доброго дня, дорогі друзі! Звертаються до вас учні 1-А класу школи №7. нам дуже б хотілося знайти нових

друзів.

На уроках ми вчимося читати, писати, рахувати, а після уроків граємо в різні ігри. Найцікавіші завдання

посилаємо

вам! Спробуйте з ними справитись. Якщо у вас все вийде, то отримаєте від нас незвичайний сюрприз. Бажаємо вам

успіхів!

Якщо вони вам сподобаються - напишіть нам. Будемо чекати на вашу відповідь.

З повагою хлопчики та дівчатка 1-А класу.''

- Ну, що діти спробуємо?

- Подивіться, в конверті смужки, круг, а де ж завдання? Все зрозуміла, на них завдання!

- Ви готові? Почнемо!

Отже перше завдання від Миколки: „ Я дуже люблю математику, тому моє завдання веселе і незвичайне. Будьте

уважні і ви справитесь з моїм завданням.

1. Над річкою летіло 5 метеликів, 2 ластівки, 4 чайки. Скільки всього летіло птахів? (б птахів).

2. На яблуньці 10 яблук, а на березі - на 2 менше. Скільки всього яблук на деревах? (на яблуньці -10 яблук).

3. Зі школи йдуть троє хлопчиків, а на зустріч - двоє дівчаток. Скільки всього дітей іде зі школи? (Троє

хлопчиків)."

Слідуюче завдання від Світланки: „Я полюбляю малювати. Одного разу я намалювала незвичайний малюнок. Чи

зможете ви здогадатись в чому його незвичайність? Бажаю вам успіхів!"

Гра „Цифровий портрет". (На дошці демонструю цифровий малюнок)

- Якими цифрами користувалась Світланка, коли малювала портрет?

Скільки таких цифр? (0 -10; 1-6; 2-2; З- 7; 4-2; 5 -1; 6 -2; 7-2; 8- 1; 9-І).

Наступне завдання від Наталки: „Уважно розгляньте малюнки, полічіть скільки на кожному малюнку трикутників.

Будьте дуже уважні!"


Гра „Придумай малюнок"

У вас на столах є картки з 3 геометричними фігурами. Домалюйте їх так, щоб вийшов новий малюнок.

Фізкультхвилинка

Щось втомились ви сидіти,

Треба трохи відпочити!

Розімнемо ручки й ніжки.

Руки вгору, руки вниз,

На всі боки повернись.

У долоньки поплескали

І руками помахали.

Ніжками затупотіли,

Потім дружно всі присіли.

Встали хутко, посміхнулись,

І до праці повернулись.

Слідуюче завдання від Петрика: „У мене вдома є дуже багато іграшок.Якщо ви правильно виконаєте моє

завдання, то дізнаєтесь яка іграшка найулюбленіша. Для цього вам потрібні аркуші в клітинку та прості олівці.

Будьте уважні!"

„Графічний диктант"

Згадати з дітьми: вліво, вправо, вгору, вниз. При виконанні цього завдання ви повинні бути дуже уважними, сидіти

тихо і слухати мене. Поставте олівець на велику крапку.

Почали: Вгору - 3; Вправо - 4; Вг. - 3; Впр. - 4; Вниз - 2; Впр. - 10; Вниз - 4; Вліво - 2; Вн. - 2; Вл.- 3;

Вг. - 2; Вл. - 8; Вн. - 2; Вл. - 3;Вг.-2; Вл.-2.

Дітки, всі справились з завданням? Яка ж улюблена іграшка Петрика? (Машина)

Ще одне завдання від Каті та Карни: „ Друзі, наше завдання потребує величезної уваги. У вас на столах є

картки з цифрами та літерами. Вам потрібно обвести всі цифри кружечком. На виконання цього завдання вам дається 2

хвилини. Бажаємо успіху!"

(Учні виконують завдання, по закінченні — міняються з сусідом картками і перевіряють одне одного).

- Хто виконав завдання без помилок?

- Хто допустив помилки і скільки?

- Завдання закінчились. Діти, вам сподобались завдання наших нових друзів? Яке завдання було найцікавіше?

Яке - найважче?

- Діти, пам'ятаєте, у листі говорилось про якийсь сюрприз. Конверт порожній, а в нас лише жовті смужки та

круг! Що нам з ними робити? Вони вам нічого не нагадують? В мене є ідея! Підійдіть всі до мене.

(Разом з дітьми викладаємо сонечко)

Ось, діти, і сюрприз! Хлопчики і дівчатка прислали нам сонечко! Як ви думаєте чому?

Дітки, я пропоную вам вдома придумати цікаві завдання, а потім разом виберемо найцікавіші і напишемо лист-

відповідь першокласникам сьомої школи. Домовились?

Личные инструменты
правила на Заповики
Сайт кафедры ИИТО
переход на сайт центра
 
Наша награда.