Письмове множення багатоцифрових чисел на одноцифрове число

Материал из ЗапоВики

(Различия между версиями)
Перейти к: навигация, поиск
(Новая страница: «Тема. Письмове множення багатоцифрових чисел на одноцифрове число (алгоритм множення). Ро...»)
Строка 1: Строка 1:
-
Тема. Письмове множення багатоцифрових чисел на одноцифрове число (алгоритм множення). Розв’язування задач на рух<br>Мета. Опрацювати загальний алгоритм письмового множення на одноцифрове число; вправляти учнів у розв’язуванні задач на рух; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати аналітико-синтетичні вміння; логічне мислення; виховувати витримку та охайність.<br>Обладнання: таблиці Постоловського для усних обчислень, графічне зображення задачі.<br>Хід уроку<br>1. Самовизначення до діяльності. (1 хв)<br>Привітання з гостями.<br>- Сьогодні на уроці для успішної роботи необхідна ваша увага та співпраця. <br>- Розгорніть зошити, запишіть число, класна робота.<br>Запис хвилинки каліграфії.<br>(900 : 30 - 30) * 3 - (60 – 3 *3) * (6 – 6) + 0 <br>- Визначте порядок дій. <br>- Хто готовий назвати відповідь до цього прикладу?<br>2. Перевірка домашнього завдання. (2 хв)<br> - Діти, у кого виникли труднощі при виконанні домашнього завдання?<br> - Зачитати, скільки учнів у другій школі? (а-в)<br> - Скільки учнів у третій школі? ((а-в)+119)<br> - Зачитати відповідь до задачі. (1782 учня в третій школі)<br> - У кого не так?<br>3. Усний рахунок. (4 хв)<br>1. Усний рахунок за таблицями Постоловського. (стовпчик №8)<br>2. Розв’язування простих задач.<br>- За який час космічний корабель пролетить 56 км з швидкістю 7 км/с? ( за 8 с )<br>- Олень рухається зі швидкістю 15 км/год, а ластівка – у 6 разів швидше. З якою швидкістю рухається ластівка? ( 90 км/год )<br>- Заєць біг 2 години зі швидкістю 32 км/год. Яку відстань подолав заєць? ( 64 км )<br>4. Актуалізація знань і фіксація затруднення в індивідуальній діяльності. (5 хв)<br>1. Виконати і пояснити обчислення.<br>263*3 405*5 201852*4<br>5. Виявлення причин затруднення й постановка задач діяльності. (3 хв)<br>- Чи всі приклади виявилися легкими в обчисленнях? ( Ні.)<br>- Де виникло затруднення? ( У третьому прикладі.)<br>- Чому? ( Раніше ми множили трицифрове число на одноцифрове, а в цьому прикладі шестицифрове множили на одноцифрове.)<br>- Як ви думаєте, чим будемо займатися на сьогоднішньому уроці? ( Множенням багатоцифрових чисел на одноцифрове.)<br>- Отже, які задачі сьогодні поставимо перед собою на уроці? ( Вправлятися у множенні багатоцифрових чисел на одноцифрове.)<br>6. Побудова проекту виходу із затруднення. ( 5 хв)<br>- При множенні трицифрових чисел на одноцифрове ми користувалися алгоритмом. Пригадаємо, що таке алгоритм? ( Це поетапне виконання якоїсь операції.)<br>- На якому уроці ми часто зустрічаємось з алгоритмами? ( На уроках інформатики.)<br>- Давайте спробуємо сказати алгоритм множення багатоцифрового числа на одноцифрове. ( Підписуємо число 4 під одиницями першого множника. Помножимо 2 одиниці на 4, буде 8 одиниць, підписуємо під одиницями. Помножимо 5 десятків на 4, буде 20 десятків, або 2 сотні. У розряді десятків у добутку пишемо 0, а 2 сотні запам’ятовуємо. 8 сотень помножити на 4, буде 32 сотні та ще 2 сотні, буде 34 сотні, або 3 тисячі і 4 сотні. 4 сотні записуємо під сотнями, а 3 тисячі запам’ятовуємо. 1 тисячу помножити на 4, буде 4 та ще 3 тисячі, буде 7 тисяч. Записуємо 7 тисяч під тисячами. 0 десятків тисяч помножити на 4, буде 0 десятків тисяч. Запишемо число 0 під десятками тисяч. 2 сотні тисяч помножити на 4, буде 8 сотень тисяч. Запишемо 8 під сотнями тисяч. Добуток 807408.)<br>- Чим відрізняється алгоритм множення трицифрового числа від виведеного нами? ( Тим, що виконуємо множення над числами розрядів класу тисяч.)<br>7. Візкультхвилинка. ( 1хв)<br>1. Гімнастика для очей.<br>2. Дихальні вправи.<br>8. Первинне закріплення. (5 хв)<br>1. Виконання завдання №432 (способом прикидування).<br>2. Виконання завдання №434 з поясненням.<br>9. Самостійна робота. (7 хв)<br>Перший варіант - 12145*5, 5113*7, задача №436. <br>Другий варіант – 18314*6, 4156*7, задача №436.<br>Перевірка самостійної роботи. <br>10. Включення в систему знань і повторення. (3 хв)<br>Знайдіть і поясніть помилки.<br>4321 *6 = 258(9)26 15167 * 7 = 106134 23780 * 3 = 71340<br>11. Домашнє завдання. ( 1хв)<br>Ст. 69 приклади №438, задачі №435, №437 ( на вибір).<br>12. Рефлексія діяльності. ( 1 хв)<br>- Що нового дізналися на уроці?<br>- Яке завдання було найцікавішим?<br>- Я дуже задоволення вашою роботою на уроці?<br>- А як працювала я?
+
Тема. '''Письмове множення багатоцифрових чисел на одноцифрове число (алгоритм множення). Розв’язування задач на рух'''<br>Мета. '''Опрацювати загальний алгоритм письмового множення на одноцифрове число; вправляти учнів у розв’язуванні задач на рух; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати аналітико-синтетичні вміння; логічне мислення; виховувати витримку та охайність'''.<br>Обладнання: таблиці Постоловського для усних обчислень, графічне зображення задачі.  
 +
<br>'''Хід уроку'''<br><u>''1. Самовизначення до діяльності. (1 хв)''</u><br>Привітання з гостями.
 +
*- Сьогодні на уроці для успішної роботи необхідна ваша увага та співпраця.
 +
*- Розгорніть зошити, запишіть число, класна робота.
 +
Запис хвилинки каліграфії.
 +
(900&nbsp;: 30 - 30) * 3 - (60 – 3 *3) * (6 – 6) + 0
 +
*- Визначте порядок дій.
 +
*- Хто готовий назвати відповідь до цього прикладу?
 +
<u>''2. Перевірка домашнього завдання. (2 хв)''</u><br>
 +
*- Діти, у кого виникли труднощі при виконанні домашнього завдання?
 +
*- Зачитати, скільки учнів у другій школі? (а-в)
 +
*- Скільки учнів у третій школі? ((а-в)+119)
 +
*- Зачитати відповідь до задачі. (1782 учня в третій школі)
 +
*- У кого не так?
 +
<u>''3. Усний рахунок. (4 хв)''</u><br>1. Усний рахунок за таблицями Постоловського. (стовпчик №8)<br>2. Розв’язування простих задач.
 +
 +
*- За який час космічний корабель пролетить 56 км з швидкістю 7 км/с? ( за 8 с )
 +
*- Олень рухається зі швидкістю 15 км/год, а ластівка – у 6 разів швидше. З якою швидкістю рухається ластівка? ( 90 км/год )
 +
*- Заєць біг 2 години зі швидкістю 32 км/год. Яку відстань подолав заєць? ( 64 км )
 +
 +
<u>''4. Актуалізація знань і фіксація затруднення в індивідуальній діяльності. (5 хв)''</u><br>1. Виконати і пояснити обчислення.<br>263*3 405*5 201852*4<br><u>''5. Виявлення причин затруднення й постановка задач діяльності. (3 хв)''</u>
 +
 +
*- Чи всі приклади виявилися легкими в обчисленнях? ( Ні.)
 +
*- Де виникло затруднення? ( У третьому прикладі.)
 +
*- Чому? ( Раніше ми множили трицифрове число на одноцифрове, а в цьому прикладі шестицифрове множили на одноцифрове.)
 +
*- Як ви думаєте, чим будемо займатися на сьогоднішньому уроці? ( Множенням багатоцифрових чисел на одноцифрове.)
 +
*- Отже, які задачі сьогодні поставимо перед собою на уроці? ( Вправлятися у множенні багатоцифрових чисел на одноцифрове.)
 +
 +
<u>''6. Побудова проекту виходу із затруднення. ( 5 хв)''</u>
 +
 +
*- При множенні трицифрових чисел на одноцифрове ми користувалися алгоритмом. Пригадаємо, що таке алгоритм? ( Це поетапне виконання якоїсь операції.)
 +
*- На якому уроці ми часто зустрічаємось з алгоритмами? ( На уроках інформатики.)
 +
*- Давайте спробуємо сказати алгоритм множення багатоцифрового числа на одноцифрове. ( Підписуємо число 4 під одиницями першого множника. Помножимо 2 одиниці на 4, буде 8 одиниць, підписуємо під одиницями. Помножимо 5 десятків на 4, буде 20 десятків, або 2 сотні. У розряді десятків у добутку пишемо 0, а 2 сотні запам’ятовуємо. 8 сотень помножити на 4, буде 32 сотні та ще 2 сотні, буде 34 сотні, або 3 тисячі і 4 сотні. 4 сотні записуємо під сотнями, а 3 тисячі запам’ятовуємо. 1 тисячу помножити на 4, буде 4 та ще 3 тисячі, буде 7 тисяч. Записуємо 7 тисяч під тисячами. 0 десятків тисяч помножити на 4, буде 0 десятків тисяч. Запишемо число 0 під десятками тисяч. 2 сотні тисяч помножити на 4, буде 8 сотень тисяч. Запишемо 8 під сотнями тисяч. Добуток 807408.)
 +
*- Чим відрізняється алгоритм множення трицифрового числа від виведеного нами? ( Тим, що виконуємо множення над числами розрядів класу тисяч.)
 +
 +
<u>''7. Візкультхвилинка. ( 1хв)''</u><br>1. Гімнастика для очей.<br>2. Дихальні вправи.<br><u>''8. Первинне закріплення. (5 хв)''</u><br>1. Виконання завдання №432 (способом прикидування).<br>2. Виконання завдання №434 з поясненням.<br><u>''9. Самостійна робота. (7 хв)''</u><br>Перший варіант - 12145*5, 5113*7, задача №436. <br>Другий варіант – 18314*6, 4156*7, задача №436.<br>Перевірка самостійної роботи. <br><u>''10. Включення в систему знань і повторення. (3 хв)''</u><br>Знайдіть і поясніть помилки.<br>4321 *6 = 258(9)26 15167 * 7 = 106134 23780 * 3 = 71340<br><u>''11. Домашнє завдання. ( 1хв)''</u><br>Ст. 69 приклади №438, задачі №435, №437 ( на вибір).<br><u>''12. Рефлексія діяльності. ( 1 хв)''</u>
 +
 +
*- Що нового дізналися на уроці?
 +
*- Яке завдання було найцікавішим?
 +
*- Я дуже задоволення вашою роботою на уроці?
 +
*- А як працювала я?<br>
 +
 +
<br>
 +
 +
<br>
 +
 +
<br>
<br><br>
<br><br>

Версия 10:08, 31 октября 2012

Тема. Письмове множення багатоцифрових чисел на одноцифрове число (алгоритм множення). Розв’язування задач на рух
Мета. Опрацювати загальний алгоритм письмового множення на одноцифрове число; вправляти учнів у розв’язуванні задач на рух; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати аналітико-синтетичні вміння; логічне мислення; виховувати витримку та охайність.
Обладнання: таблиці Постоловського для усних обчислень, графічне зображення задачі.


Хід уроку
1. Самовизначення до діяльності. (1 хв)
Привітання з гостями.

  • - Сьогодні на уроці для успішної роботи необхідна ваша увага та співпраця.
  • - Розгорніть зошити, запишіть число, класна робота.

Запис хвилинки каліграфії.

(900 : 30 - 30) * 3 - (60 – 3 *3) * (6 – 6) + 0

  • - Визначте порядок дій.
  • - Хто готовий назвати відповідь до цього прикладу?

2. Перевірка домашнього завдання. (2 хв)

  • - Діти, у кого виникли труднощі при виконанні домашнього завдання?
  • - Зачитати, скільки учнів у другій школі? (а-в)
  • - Скільки учнів у третій школі? ((а-в)+119)
  • - Зачитати відповідь до задачі. (1782 учня в третій школі)
  • - У кого не так?

3. Усний рахунок. (4 хв)
1. Усний рахунок за таблицями Постоловського. (стовпчик №8)
2. Розв’язування простих задач.

  • - За який час космічний корабель пролетить 56 км з швидкістю 7 км/с? ( за 8 с )
  • - Олень рухається зі швидкістю 15 км/год, а ластівка – у 6 разів швидше. З якою швидкістю рухається ластівка? ( 90 км/год )
  • - Заєць біг 2 години зі швидкістю 32 км/год. Яку відстань подолав заєць? ( 64 км )

4. Актуалізація знань і фіксація затруднення в індивідуальній діяльності. (5 хв)
1. Виконати і пояснити обчислення.
263*3 405*5 201852*4
5. Виявлення причин затруднення й постановка задач діяльності. (3 хв)

  • - Чи всі приклади виявилися легкими в обчисленнях? ( Ні.)
  • - Де виникло затруднення? ( У третьому прикладі.)
  • - Чому? ( Раніше ми множили трицифрове число на одноцифрове, а в цьому прикладі шестицифрове множили на одноцифрове.)
  • - Як ви думаєте, чим будемо займатися на сьогоднішньому уроці? ( Множенням багатоцифрових чисел на одноцифрове.)
  • - Отже, які задачі сьогодні поставимо перед собою на уроці? ( Вправлятися у множенні багатоцифрових чисел на одноцифрове.)

6. Побудова проекту виходу із затруднення. ( 5 хв)

  • - При множенні трицифрових чисел на одноцифрове ми користувалися алгоритмом. Пригадаємо, що таке алгоритм? ( Це поетапне виконання якоїсь операції.)
  • - На якому уроці ми часто зустрічаємось з алгоритмами? ( На уроках інформатики.)
  • - Давайте спробуємо сказати алгоритм множення багатоцифрового числа на одноцифрове. ( Підписуємо число 4 під одиницями першого множника. Помножимо 2 одиниці на 4, буде 8 одиниць, підписуємо під одиницями. Помножимо 5 десятків на 4, буде 20 десятків, або 2 сотні. У розряді десятків у добутку пишемо 0, а 2 сотні запам’ятовуємо. 8 сотень помножити на 4, буде 32 сотні та ще 2 сотні, буде 34 сотні, або 3 тисячі і 4 сотні. 4 сотні записуємо під сотнями, а 3 тисячі запам’ятовуємо. 1 тисячу помножити на 4, буде 4 та ще 3 тисячі, буде 7 тисяч. Записуємо 7 тисяч під тисячами. 0 десятків тисяч помножити на 4, буде 0 десятків тисяч. Запишемо число 0 під десятками тисяч. 2 сотні тисяч помножити на 4, буде 8 сотень тисяч. Запишемо 8 під сотнями тисяч. Добуток 807408.)
  • - Чим відрізняється алгоритм множення трицифрового числа від виведеного нами? ( Тим, що виконуємо множення над числами розрядів класу тисяч.)

7. Візкультхвилинка. ( 1хв)
1. Гімнастика для очей.
2. Дихальні вправи.
8. Первинне закріплення. (5 хв)
1. Виконання завдання №432 (способом прикидування).
2. Виконання завдання №434 з поясненням.
9. Самостійна робота. (7 хв)
Перший варіант - 12145*5, 5113*7, задача №436.
Другий варіант – 18314*6, 4156*7, задача №436.
Перевірка самостійної роботи.
10. Включення в систему знань і повторення. (3 хв)
Знайдіть і поясніть помилки.
4321 *6 = 258(9)26 15167 * 7 = 106134 23780 * 3 = 71340
11. Домашнє завдання. ( 1хв)
Ст. 69 приклади №438, задачі №435, №437 ( на вибір).
12. Рефлексія діяльності. ( 1 хв)

  • - Що нового дізналися на уроці?
  • - Яке завдання було найцікавішим?
  • - Я дуже задоволення вашою роботою на уроці?
  • - А як працювала я?






Личные инструменты
правила на Заповики
Сайт кафедры ИИТО
переход на сайт центра
 
Наша награда.